بعد از پروتز سینه

جراحی پروتز سینه در بین بانوان متقاضیان بسیار زیادی پیدا کرده است ولی برخی از بانوان نگرانی شایعه هایی هستند که در ارتباط با عوارض بعد از پروتز سینه شنیده اند.

اکثریت افرادی که اقدام به پروتز سینه می کنند ، شنیده اند که پروتز در ارتفاع یا فشار زیاد ، می ترکد ولی در اصل پروتز تنها با وارد شدن یک شی تیز به آن ، می ترکد.

شایعه های دیگری نیز در زمینه پروتز سینه وجود دارد ولی اکثریت آن ها به دلیل عدم نا آگاهی به وجود آمده اند و مشورت با پزشک متخصص می تواند تمام ابهامات در زمینه جراحی سینه را برطرف نماید.

مشاوره با جراح سینه باعث می شود تا تمام ابهامات بیمار در زمینه جراحی سینه برطرف شود و بیمار به خوبی از اقدامات قبل از پروتز سینه و نکات مراقبتی بعد از پروتز سینه مطلع شود.

پروتز سینه نیز یک جراحی تهاجمی است که نیاز به رعایت نکات مراقبتی دارد و بیماران برای عدم بروز عوارض بعد از پروتز سینه ، نیاز دارند تا تمام نکات مراقبتی را رعایت کنند.

بعد از پروتز سینه

رعایت نکات ذیل بعد از پروتز سینه توصیه می شود :

  • درد و کبودی بخشی از روند دوران نقاهت است ، در نتیجه به مرور زمان برطرف می شود.
  • داروهای تجویز شده را راس ساعت مصرف نمایید.
  • پس از گذشت 7 روز می توانید به زندگی روزمره خود بازگردید ولی هیچ گونه وسیله سنگینی را جا به جا نکنید و از انجام فعالیت هایی که به سینه فشار می آورند ، خودداری کنید.
  • از استراحت مطلق پرهیز کنید و پیاده روی آهسته داشته باشید ، در صورت تایید پزشک از همان روز ابتدا می توانید راه بروید.
  • حداقل تا یک ماه نباید هیچ گونه فعالیت ورزشی داشته باشید و برای شروع مجدد فعالیت های ورزشی باید با جراح سینه خود صحبت کنید.
  • مصرف آب و آب میوه های تازه را افزایش دهید.
  • نیاز به رژیم غذایی خاصی نمی باشد ولی بهتر است مصرف نمک را به حداقل برسانید و در روزهای اولیه از مواد غذایی مفید و نرم استفاده کنید.
  • دخانیات و مشروبات الکلی تاثیر منفی در میزان بهبودی دارند به همین دلیل حداقل تا 1 ماه نباید از آن ها استفاده شود.
  • از سوتین هایی که پزشک تجویز می کند استفاده کنید زیرا فشار بیش از اندازه به سینه می تواند با بروز عوارض همراه باشد.

رعایت نکات مراقبتی باعث می شود تا بیماران در طی دوران نقاهت با مشکلی مواجه نشوند.

هرچند که رعایت نکات مراقبتی به تنهایی کفایت نمی کند و جراح سینه نیز باید مهارت بالایی داشته باشد ولی رعایت نکات مراقبتی هم تاثیر مهمی در کسب نتیجه ایده آل دارد.

 

 

دکتر سعید میرزا

مشاوره زیبایی – لیپولیز و لیپوماتیک

( لیپوماتیک , اولتراسونیک , مزایای لیپولیز , بوتاکس , کاربرد لیپوماتیک)