زایمان پس از لیپوماتیک

از مواردی که بانوان را برای انجام لیپوماتیک نگران می سازد  حاملگی و زایمان پس از لیپوماتیک است . در لیپوماتیک فقط چربی را از  زیر پوست خارج می میکنیم  و هیچگونه ارتباط با ناحیه داخل شکم و احشا نداریم . پس از گذشت 6 ماه از جراحی لیپوماتیک با آسودگی خاطر می توان اقدام به بارداری نمود .

زایمان پس از لیپوماتیک

یکی از دغدغه های امروزه بشر در اکثر جوامع  موضوع چاقی و اضافه وزن می باشد  علاوه بر این بیشتر افراد به کمک رژیم غذایی و نیز ورزش  نتوانستند چربی های جمع شده  در بعضی از اندام های بدنشان را از بین ببرند . لذا به  متقاضیانی که قصد  از بین بردن  چربی های تجمع یافته در بدنشان را دارند ، اگر  شرایط  انجام لیپوماتیک را دارا هستند ، توصیه می گردد ، از روش لیپوماتیک استفاده نمایند .

 

از عمل جراحی لیپوماتیک به منظور خارج نمودن چربی های اضافی بدن بهره گیری می شود . با استفاده از لیپوماتیک چربی های اندام هایی دربدن را که در ذیل آورده شده را نی توان خارج کرد :

  • پهلو
  • شکم
  • بازوها
  • ران
  • کمر
  • پشت

شرایطی که برای انجام لیپوماتیک لازم است:

در برخی از افراد که وزن بالایی ندارند و فقط از افزایش سایز بعضی از اندام ها رنج می برند ، لیپوماتیک بهترین نتیجه را به آنها خواهد داد ، که بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده است .

انجام جراحی لیپوماتیک سن خاصی ندارد و سن بلوغ به بعد با توجه به نظر پزشک سلامت جسمی فرد متقاضی می توان از این روش بهره گرفت .

در افرادی که اضافه وزن خیلی بالایی دارند بهتر است از روش های دیگری از جراحی استفاده نمایند ، ضمناً این افراد نباید محدودیت بیهوشی و جراحی داشته باشند .

 

چند نکته برای پس از لیپوماتیک

به میزان کافی نوشیدنی مصرف کنید ، از نوشیدن الکل از 48 ساعت قبل تا بعد از عمل لیپوماتیک ، خود داری کنید .

استراحت مطلق در ساعت اولیه ، عدم نشستن با زاویه 90 درجه و عدم رانندگی تا24 ساعت بعد از جراحی توصیه می شود .

 

 

دکتر سعید میرزا  مشاوره زیبایی – لیپولیز و لیپوماتیک ( لیپوماتیک , اولتراسونیک )

دکتر سعید میرزا