مکانیسم اولترازد

مکانیسم اولترازد : شیوه ی مورد استفاده در اولترازد مزایا و برتری هایی در مقایسه با روش های پیشین که برای لاغری مورد استفاده قرار می گرفت دارد .

در ادامه موضوع ” مکانیسم اولترازد ” را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

اولترازد از تکنولوژی به روز و مدرن اولتراسوند متمرکز استفاده می کند و با ایجاد فشار های منفی داخل سلول های چربی و به وجود آوردن حباب های افزایش دهنده در آن در مدت زمانی کوتاه باعث از بین رفتن و انفجار بازگشت ناپذیر چربی ها می شود و بنابراین سلول های چربی فقط در طول یک جلسه نابود می شوند و به حالت مایع در می آیند .

مکانیسم اولترازد

 

 اولترازد چیست ؟

اولترازد با به وجود آوردن امواج هایفو یا همان امواج اولتراسوند باعث می شود که فیبروبلاست ها در یک جلسه تحریک شوند و در همان جلسه ی جراحی ، کلاژن سازی و لیفتینگ پوست آغاز می شود و همچنین کاهش سایز بیمار نیز شروع می شود .

در ضمن برخلاف سیستم های اولتراسوند قدیمی که نمی توانستند فرکانس و توان خروجی را تنظیم کنند و از امواج عرضی استفاده می کردند ، اولترازد توانایی تنظیم فرکانس بین 28 تا 50 کیلو هرتز را دارد و قدرت خروجی دستگاه نیز از 0 تا 100 قابل تنظیم است و به علاوه از نوع طولی می باشد که دارای ایمنی بالایی است و بدون آسیب به سایر بافت ها سلول های چربی را تخریب می کند .

به علاوه مکانیسم اولترازد به صورت مستمر و پالسی امواج اولتراسوند را تولید می کند که امواج پالسی در نواحی ظریف تر مانند غبغب یا شش تکه کردن مورد استفاده قرار می گیرد و امواج مستمر برای درمان مناطق بزرگ تر با سرعت بالا استفاده می شود و دارای کاربرد می باشد  .

یکی دیگر از مزیت های اولترازد این است که چهار پروب 2/1 ، 9/1 ، 9/2 ، 7/3 است که به راحتی برای هر ناحیه از بدن مورد استفاده قرار می گیرد .

مکانیسم اولترازد

مزایای اولترازد

روش های بسیار زیادی برای لاغری و پیکرتراشی وجود دارد اما برخی از این روش ها به دلیل برخی مزایا از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند .

اولترازد یکی از روش های پیکرتراشی می باشد که برای لاغری تمام اجزای بدن مورد استفاده می گیرد .

برخی از مهم ترین مزایای اولترازد :
  • خروج حجم چربی بسیار بالا در کوتاه ترین زمان ممکن
  • لیفت نسبي پوست همزمان با خروج چربی
  • سرعت مناسب
  • کاربردی آسان
  • آسیب رسانی كمتر به پوست ، عضله و بافت های شکم
  • توانایی ایجاد ظاهری شش تکه برای شکم ، یعنی تخلیه کامل چربی های شکم و نمایان شدن عضلات شکم
  • ایمنی بسیار بالا
  • قابلیت استفاده در مطب یا کلینیک
  • عدم بیهوشی بیمار

مکانیسم اولترازد

هزینه اولترازد

میزان چربی ناحیه مورد نظر در تعیین هزینه نقش دارد به همین دلیل در ابتدا باید مشخص شود کدام نواحی نیاز به لاغری با اولترازد دارند و میزان چربی در نواحی مورد نظر چند درصد است .

 

دکتر سعید میرزا

مشاوره زیبایی – لیپولیز و لیپوماتیک

( لیپوماتیک , پروتز سینه اولتراسونیک , مزایای لیپولیز , بوتاکس , کاربرد لیپوماتیک)