انواع روش لاغری

انواع روش لاغری : بسیاری از افراد پس از آن که با روش هایی نظیر ورزش و رژیم غذایی نمی توانند به تناسب اندام برسند، به سمت پیکرتراشی روی می آورند. به همین منظور به دنبال روش مناسب برای رسیدن به تناسب اندام خود خواهند بود.

پیکرتراشی

در واقع مجموعه ای از راهکارهای تهاجمی و غیرتهاجمی است که توسط این راهکارها میتوان از چربی های نواحی مختلف بدن رها شد و آن نواحی را به فرم مورد نظر خود درآورد.
پیکر تراشی در واقع به کمک دستگاه‌هایی مانند لیزرلیپولیز ، لیپوماتیک ،  اولتراسونیک ، واترجت یا لیپوساکشن به شکستن شدن چربی های انباشته شده در نواحی زیر پوست توسط پزشک و تخلیه آن ها بدون نیاز به جراحی ، گفته می‌ شود.

روش پیکرتراشی برای افرادی که دارای پایین تنه چاق تر و همچنین افرادی که شاخص توده بدنی (تقسیم وزن بر حسب کیلوگرم و قد بر حسب متر به توان دو) آنها بیش از 25 و تا 32 باشد، بهتر است.

 

انواع روش لاغری

انواع روش لاغری با پیکرتراشی

  • لیپولیز

لیزر لیپولیز یک روش کم تهاجمی است که با استفاده از لیزر با فیبرنوری در طول موج های گوناگون و گرما باعث شکستن بافت چربی می شود.

بیماران از طریق لیپولیزر چربی های بیشتری را از دست می دهند و دچار شل شدن پوست نمی شوند.

این نوع روش لاغری عوارض عمده نداشته هر چند برخی از بیماران پس از لیپولیزر دارای کبودی های کم و دردی بسیار اندک شده اند.
برای نتیجه بهتر بیمار باید دارای میزان حجم چربی، وضعیت پوست بیمار، وضعیت قوام جداره شکم که مورد تایید جراح است باشد اگر بیمار به خوبی انتخاب شود نتیجه جراحی مورد قبول تر است.

لازم به ذکر است که لیپولیز یک عمل سرپایی است به همین علت روند بهبود سریع است و به طور عمده یک روش بی خطر با رضایت زیاد برای از بین رفتن چربی های نواحی مختلف بدن است هرچند دارای درد اندکی نیز می باشد که با مسکن هایی که پزشک تجویز می کند قابل تحمل است و اندکی کبودی و تورم در نواحی که لیپولیز انجام شده طبیعی است .

برای جلوگیری از افتادگی پوست و تجمع مایعات توصیه می شود که بیمار از گن استفاده کند و در صورت رعایت یک رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش کاهش سایز می تواند همیشگی باشد.

توصیه می شود افراد بعد از انجام لیپولیز تا دو هفته از حمام کردن پرهیز کنند ولی تقریبا بلافاصله بعد از انجام لیپولیز می توانند به انجام کارهای عادی و روزمره ادامه دهند.

انواع روش لاغری

  • اولتراسونیک

این روش برای از بین بردن همیشگی چربی های موضعی در نواحی گوناگون بدن خانم ها و اقایان مانند چربی های اضافی پهلو، شکم، ران، غبغب، سینه آقایان و غیره است که به کمک امواج ماورای صوت صورت می گیرد و بهترین راه درمان سلولیت میباشد.

  • لیپوماتیک

یک نوع دستگاه ساکشن پیشرفته با تکنولوژی فوق العاده دقیق و عملکردی عالی می باشد. در این روش اکثرا تغییر سایز، حجم و فرم دهی مهم تر از کم کردن وزن است.

این نوع جراحی راحت ، بدون عوارض و دارای نتیجه رضایت بخشی است.

انواع روش لاغری

لاغری شکم و پهلو

برای تمام افراد داشتن شکمی صاف و عاری از چربی مهم است ولی از بین بردن چربی های شکم و پهلو یا در اصلاح عامیانه آب کردن شکم ، کار بسیار دشواری است.

افراد برای از بین بردن چربی های شکم و پهلو انواع نوشیدنی های چربی سوز ، رژیم های لاغری طبیعی و ورزش را امتحان می کنند ولی در اکثریت موارد نتیجه ایده آلی را کسب نمی کنند.

لاغری با روش های طبیعی نیازمند صبر و مدت زمان طولانی می باشند به همین دلیل اکثریت افراد ترجیح می دهند از روش های لاغری که مدت زمان کوتاه تری می خواهند ، استفاده کنند.

جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی یکی از بهترین روش های موجود برای آب کردن چربی شکم و پهلو است که متقاضیان بسیار زیادی دارد زیرا علاوه بر حذف چربی های اضافی ، ترک های پوست شکم و افتادگی پوست شکم را نیز برطرف می سازد به همین دلیل یکی از انواع روش لاغری شناخته می شود.

با روش های پیکرتراشی نیز می توان چربی های موجود در شکم و پهلو را برطرف نمود اما پیکرتراشی برای میزان مشخصی از چربی مناسب است ولی جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی در تمامی افراد با هر میزان چربی شکم و پهلو ، قابل انجام می باشد.

 

دکتر سعید میرزا

مشاوره زیبایی – لیپولیز و لیپوماتیک

( لیپوماتیک , اولتراسونیک , مزایای لیپولیز , بوتاکس , کاربرد لیپوماتیک)