اولترا سونیک

امواج اولترا سونیک دسته ای از امواج مکانیکی هستند که فرکانس نوسان آنها بیشتر از محدوده شنوایی انسان است.

اولترا سونیک

مکانیسم اولترا سونیک در لاغری

توسط دستگاه زیبایی و لاغری اولترا سونیک در فرکانس 40000 هرتز با سرعت زیاد موجب لرزش پیدا کردن سلول های چربی شده که این پدیده باعث به وجود آمدن حباب های هوا در داخل و خارج سلول می شود.

این حالت باعث انفجار حباب های ایجاد شده می شود که فشاری در حدود 200 بار را ایجاد می کند لذا سلول از خارج فشرده شده و در داخل سلول این حباب ها موجب شکاف غشا سلول می شود به اندازه ای که تری گلیسیرید را به گلیسیرین و اسید های چرب آزاد تجزیه می کند حال اگر حرکاتی نسبی با مشخصاتی که گفته شد بین دو سطح جامد برقرار شود با زیاد بودن دما موجب جوش خوردن دو سطح می شود.

لیپوساکشن اولتراسونیک:

اولترا سونیک بدون نیاز به بیهوشی و با استفاده از بی حسی موضعی با ایجاد برش نیم سانتی روی موضع به  وسیله سوزن های ظریف صورت می گیرد در این روش با دستگاه بسیار پیشرفته و با کمک امواج ماوراء صوت به وسیله پروپ خاصی چربی ها ذوب شده و به خارج کشیده می شوند .در روش اولترا سونیک خون ریزی وجود ندارد و خطرآمبولی هم بسیار کم است  که بر خلاف لیپوساکشن معمولی زیر پوست خالی نمی شود .

مزایای اولتراسونیک نسبت به لیپوساکشن معمولی

  • به دلیل انتخابی بودن ذوب چربی ها ، فقط چربی ماتریکس کلا‍‍‍‍ژن بدون دست خوردگی و موجب کشش موثر پوست خواهد شد.
  • فشار بر بافت زیر پوست توسط جراح کمتر اعمال می شود که کارایی عمل را بهبود بخشیده و احتمال درد پس از عمل و همچنین ناهمواری های سطح عمل خیلی کمتر خواهد بود.
  • در روش اولتراسونیک تخلیه چربی ها کامل تر و با ظرافت بیشتر انجام خواهد شد.
  • کارایی عمل در قسمت های اسکار دار در قسمت هایی مانند سزارین بیشتر خواهد شد.

 

اولترا سونیک

 

اولترا سونیک در حذف چربی های اضافی

اولترا سونیک ، روشی است که به منظور حذف دائمی چربی های اضافی در اندام های مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

به طوری که می توان با بهره وری از امواج ماورای صوت آن ، چه در بانوان و چه در آقایان در نواحی ای از بدن از جمله شکم ، پهلوها ، ران ها ، سینه مردان و غبغب اقدام به دفع چربی های موضعی نمود.

کاندیدای مناسب انجام عمل اولترا سونیک

به طور کلی ، همه افراد بالای 18 سال می توانند از روش اولترا سونیک برای رهایی از چربی های موضعی موجود در اندام خود بهره ببرند ، حتی در برخی موارد نیز ممکن است در سن نوجوانی نیز پزشک ، استفاده از این روش را به بیمار خود پیشنهاد دهد.

تفاوت اولترا سونیک با لیپوساکشن

اولترا سونیک ، روشی فاقد نیاز به جراحی است ، بنابراین عاری از احساس درد و خونریزی می باشد.

فاحش ترین تفاوت مابین روش اولترا سونیک  و روش لیپوساکشن در نحوه حذف چربی است.

به این نحو که اولترا سونیک جهت حذف چربی از گرما بهره می برد و برای حذف چربی از نواحی وسیع بدن نیز کاربرد دارد ، اما لیپوساکشن بدین منظور از انرژی لیزر استفاده می کند و از آن تنها برای حذف چربی در نواحی کوچکتر بدن می توان بهره جست.

 

اولترا سونیک

 

اقدامات لازم قبل از عمل اولتراسونیک

  1. قبل از اقدام به عمل ، بیماران باید در جلسه مشاوره درباره خواسته ها و سطح انتظارات خود از این عمل با پزشک معالج شان صحبت کنند.
  2. متقاضی انجام این عمل می بایست در صورت داشتن سابقه بیماری یا مصرف داروهایی خاص ، حتما پزشک خود را مطلع ساخته و در جریان وضعیت فیزیکی و جسمانی خود قرار دهد.
  3. کاندیدای انجام این عمل می بایست از 2 هفته قبل از عمل ، مصرف داروهایی اعم از داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین و آسپرین ، ویتامین E و همچمنین برخی از داروهای مسکن را به طور کامل قطع نماید.
  4. افراد سیگاری ، حتما باید نسبت به ترک مصرف سیگار از 2 هفته قبل از انجام عمل مبادرت نمایند.
  5. مصرف مشروبات الکلی نیز از دو هفته قبل از عمل ممنوع می باشد.
  6. افراد باید آزمایش هایی که پزشک برای شان تجویز کرده را قبل از عمل انجام داده و نتیجه آن را در اختیار پزشک معالج خود قرار دهند.

 

اولترا سونیک

نتایج درمان با اولترا سونیک

غالبا نتایج بعد از درمان با روش اولترا سونیک ، سریعا قابل مشاهده خواهد بود.

برخلاف روش لیپوساکشن که به دلیل وجود تورم ، نتایج عمل به خوبی ملموس نبود در روش اولترا سونیک به این خاطر که میزان تورم در حداقل ممکن است ، نتایج عمل به طور کامل قابل رویت می باشد.

به طور کلی نتایج روش اولترا سونیک ، حتی در مواردی که بیمار با تورم نیز مواجه باشد ، 1 الی 3 ماه پس از عمل قابل مشاهده می باشد.