براکیوپلاستی چیست

براکیوپلاستی چیست ؟

براکیوپلاستی ( لیفت بازو ) ، یکی از جراحی های زیبایی به شمار می رود که با هدف حذف چربی و پوست اضافی قسمت زیرین بازو که معمولا به دلیل افزایش سن یا کاهش وزن رخ می دهد راهکاری مناسب به شمار می رود.

 

 

براکیوپلاستی چیست

 

کاندیدای مناسب جراحی براکیوپلاستی

  • این افراد باید در سلامت جسمانی کامل باشند.
  • این افراد می بایست غیر سیگاری باشند.
  • از انجام عمل لیفت بازو انتظاراتی معقول داشته باشند.
  • وزنی نسبتا ثابت داشته باشند.
  • دارای اضافه وزن افراطی نباشند.

عمل جراحی براکیوپلاستی

برای اینکه به پاسخ این سوال که براکیوپلاستی چیست برسید ، در ادامه مقاله فرآیند عمل جراحی براکیوپلاستی را تشریح می نماییم.

به طور کلی عمل براکیوپلاستی به منظور کوچک کردن بازو و تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد. سپس طبق نظر جراح و با توجه به مقدار و محل پوست اضافی ای که باید حذف شود ، این که برش های ایجاد شده در قسمت داخلی یا پشت بازو صورت گیرند و طول برش چه مقدار باشد تعیین می گردد.

برش ها از زیر بازو تا بالای آرنج امتداد می یابند. البته برش های ایجاد شده ، بسته به شرایط فرد ممکن است محدودتر شوند. در این مرحله چربی اضافی موجود یا به طور مستقیم یا از طریق لیپوساکشن از بازو خارج می شوند.

در مرحله بعدی ، بافت زیرین بازو فشرده شده و توسط بخیه های داخلی مجددا شکل می گیرند. سپس پوست بر روی خطوط جدید بازو تنظیم می گردد و در نهایت برش های ایجاد شده به کمک بخیه های جذبی یا بخیه هایی که پس از گذشت 1 الی 2 هفته می بایست کشیده شوند بسته می شوند.

بعد از عمل براکیوپلاستی ، به منظور تخلیه خون یا مایع از پوست ، یک لوله کوچک و باریک در زیر پوست قرار داده می شود. در دوره ریکاوری و ترمیم جهت کاهش تورم ناشی از عمل لیفت بازو ، بازوها پانسمان شده و توسط بانداژالاستیک یا یک پوشش فشرده پوشیده می شوند.

مراقبت های بعد از عمل براکیوپلاستی

در چند روز بعد از عمل ، ممکن است به دلیل وجود بانداژ و تیوبی که جراح به منظور تخلیه ترشحات در بازو قرار داده احساس درد وجود داشته باشد که با استفاده از داروهای مسکن قابل تحمل می باشد. غالبا روز پس از عمل ، پزشک این بانداژ و تیوب را بر می دارد.

بعد از عمل ، تا حد ممکن به دست ها استراحت داده و از انجام فعالیت های شدید بدنی خودداری نمایید.

طول عمر عمل براکیوپلاستی ، عموما طولانی می باشد ، اما عواملی نظیر افزایش سن و کاهش وزن می توانند منجر به افتادگی در قسمت زیرین بازو شوند.

 

دکتر سعید میرزا

مشاوره زیبایی – لیپولیز و لیپوماتیک

( لیپوماتیک , پروتز سینه اولتراسونیک , مزایای

لیپولیز , بوتاکس , کاربرد لیپوماتیک)