تفاوت لیپوماتیک با سایر روش ها

در این مقاله قصد داریم به تفاوت لیپوماتیک با لیپولیز ، تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن و به تفاوت لیپوماتیک با اولترازد بپردازیم . امروزه لیپوماتیک موثرترین و کم خطر ترین روش برای درمان چربی های اضافه و تجمع یافته در بدن می باشد. در ذیل به مقایسه ی لیپوماتیک با سایر روش ها خواهیم پرداخت تا افراد با شناخت کافی بتوانند تصمیم گیری کنند و بهترین روش را برای خود انتخاب کنند . در ادامه موضوع ” تفاوت لیپوماتیک با سایر روش ها ” را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

تفاوت لیپوماتیک با سایر روش ها در این مقاله قصد داریم به تفاوت لیپوماتیک با لیپولیز ، تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن و به تفاوت لیپوماتیک با اولترازد...

تفاوت لیپوماتیک با لیزرلیپولیز :

بافت چربی در لیپولیز مانند لیپوماتیک از بدن خارج می شود ولی تنها تفاوت این است که چربی خارج شده توسط لیپولیز قابل استفاده نمی باشد ولی چربی تخلیه شده توسط لیپوماتیک را می توان برای تزریق در نقاط دیگر بدن مانند گونه و اطراف صورت استفاده نمود .

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن :

لیپوماتیک با تخلیه ی چربی زیر پوست نسبت به روش لیپوساکشن به میزان بیشتری از افتاده شدن پوست جلوگیری می کند و موجب سفتی پوست می گردد . به علاوه بیمارانی که کاندید ابدومینوپلاستی هستند می توانند با استفاده از 2 تا 3 جلسه لیپوماتیک از انجام عمل خودداری کنند و نتیجه ی دلخواه خود را دریافت نمایند .

تفاوت لیپوماتیک با اولترازد :

به دلیل اینکه روش اولترازد عوارضی مانند سوختگی ، نکروز و … را به دنبال دارد تقریبا در تمام دنیا این شیوه منسوخ گشته است . این روش تنها توسط جراح تحت بیهوشی کامل انجام می شود و میزان مهارت جراح در این روش تاثیر مستقیم بر روی نتیجه ی نهایی دارد و در صورتی که جراح از مهارت بالایی برخوردار نباشد ممکن است باعث پاره شدن عروق ، پاره شدن عضله  و در بعضی موارد باعث بروز عوارض جبران ناپذیری شود . متاسفانه این روش همچنان در ایران مورد استفاده قرار می گیرد و در بعضی از مراکز انجام می شود .

 

دکتر سعید میرزا  مشاوره زیبایی – لیپولیز و لیپوماتیک ( لیپوماتیک , اولتراسونیک )