تکنیک لیپوماتیک

معضل چاقی موضعی ، مسئله ای است که در اکثر افراد قابل مشاهده است . شیوه لیپوساکشن قبل از تکنیک لیپوماتیک از روش های نوین در خارج کردن چربی بود ، اما با عوارض و نواقصی همراه بود . بنابراین محققان با پژوهش و مطالعه  به ابداع تکنیک لیپوماتیک پرداختند . این شیوه درمان ، کم عوارض ترین تکنیک است و مطلوب ترین نتیجه را به همراه دارد .

تکنیک لیپوماتیک

تکنیک لیپوماتیک سیستمی است که توسط سازمان دارو و غذا تایید شده است و کاملاً ایمن و اثبات شده است و خطر آمبولی را به همراه ندارد

در تکنیک لیپوماتیک ، یک لوله به نام کانولا به دستگاه متصل است که در حین جراحی با نفوذ در لایه چربی و ایجاد حرکات ارتعاشی ، چربی ها را شکسته و به ذرات ریز درآمده و سپس به آهستگی از ناحیه مورد نظر خارج می شود .

در دستگاه لیپوماتیک سیستم امنیتی تعبیه شده که عملکرد آن به این گونه می باشد ؛ با حسگر های قوی موجود در دستگاه موجب می شود تا آسیبی به بافت های عصبی ، عضلانی ، عروق و رگ های خونی نرسد . درعمل لیپوماتیک سرعت دستگاه 600 ارتعاش در دقیقه است که باعث میشود تا چربی اضافه به راحتی خارج شده و پوست صاف تر وسفت می شود .

مزایای لیپوماتیک

  • ورم و کبودی بسیار کمتر است .
  • مدت زمان عمل جراحی کوتاه است .
  • کار جراح راحت تر است و همین موضوع باعث می شود تا جراحی  بهتر ودقیق تر صورت گیرد .
  • سیستم امینی تعبیه شده و توقف عملکرد دستگاه زمانی که بافت های غیر چربی بهم برسند .
  • درد کمتر است و مدت زمان بهبودی کوتاه است
  • دوران نقاهت کوتاه است و به زودی می توانید ، به کلیه فعالیت های قبلیتان بپردازید .

 

مراقبت های قبل از جراحی لیپوماتیک

انجام آزمایشات لازم و سونوگرافی ، عدم استفاده از دارو های رقیق کننده خون مانند آسپرین و بروفن ، عدم استعمال دخانیات  و سیگار در 48 ساعت قبل از جراحی و گرفتن چند عکس از ناحیه مورد نظر ( به منظور درج در پرونده و مقایسه پس از جراحی )

 مراقبت های بعد از جراحی لیپوماتیک

رعایت رژیم غذایی ( مصرف نمک را تا حد ممکن کاهش دهید ) ، دارو های تجویز شده توسط پزشک را در زمان مقرر استفاده کنید ، گن مخصوص را مرتب بپوشید و فقط برای استحمام دربیاورید .

 

دکتر سعید میرزا  مشاوره زیبایی – لیپولیز و لیپوماتیک ( لیپوماتیک , اولتراسونیک , مزایای لیپولیز )

دکتر سعید میرزا