جراحی کردن سینه

جراحی کردن سینه : سینه ها عضوی مهم در اندام خانم ها بوده و بر جذابیت آن ها می افزاید، در برخی از خانم ها ممکن است سینه ها کوچکتر یا بزرگ تر از حد استاندارد بوده و همچنین شل یا افتاده باشند.

وجود مشکل در سینه خانم ها موجب ناراحتی  و مراجعه برخی از آن ها به جراحان زیبایی می شود، جراحی کردن سینه روشی است که با انجام آن می توان مشکلات ظاهری سینه ها را برطرف کرد.

 

جراحی کردن سینه

 

انواع جراحی سینه

جراحی پروتز سینه : سینه برخی از خانم ها به طور مادرزادی کوچک بوده و برخی دیگر ممکن است بر اثر سرطان، سینه های خود را از دست داده باشند‌.

در چنین شرایطی می توان با قرار دادن پروتز در سینه که از جنس و سایزهای مختلفی ساخته شده، سایز سینه ها را افزایش داد.

ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه : در برخی از افراد سایز سینه ها بسیار بزرگتر از حد استاندارد بوده و با اندام آن ها متناسب نمی باشد.

وجود سینه بزرگ نه تنها موجب بر هم زدن تناسب اندام شده بلکه مشکلاتی همچون پشت درد و کتف درد را نیز برای آن ها به دنبال خواهد داشت، با ماموپلاستی می توان سایز سینه ها را کوچک کرد.

لیفت سینه : بارداری، شیردهی، کاهش شدید وزن، کهولت سن و غیره از مواردی هستند که موجب افتادگی و شل شدن سینه ها می شوند.

لیفت سینه روشی است که با انجام آن سینه ها به سمت بالا کشیده شده و سفت می شوند.

عوارض جراحی کردن سینه

اگر برای جراحی سینه خود یک پزشک حاذق و مجرب را انتخاب کنید احتمال بروز عارضه از انجام این روش را به حداقل خواهید رساند.

در غیر اینصورت و با انتخاب یک پزشک غیر مجرب ممکن است به دلیل عدم استفاده او از پروتز مرغوب دچار عفونت یا به علت عدم تسلط او بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی سینه تان بیش از حد بزرگ یا کوچک شده و با اندامتان در تناسب نباشید.

به همین دلیل لازم است تا در انتخاب پزشک خود دقت فراوانی نمایید.

 

جراحی کردن سینه

 

اقدامات قبل از جراحی کردن سینه

با انجام و رعایت نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم می توانید روند بهبود خود را تسریع بخشیده و به بهترین نتیجه از جراحی زیبایی سینه دست یابید:

 • یک جراح سینه خوب را با انجام تحقیق دقیق انتخاب کرده و توقعاتی که از این جراحی زیبایی دارید را به طور دقیق و شفاف با ایشان مطرح نمایید.
 • اگر سیگار می کشید، دخانیات استعمال می کنید و نوشیدنی های حاوی الکل می نوشید می بایست به مدت 2 هفته قبل از جراحی کردن سینه از مصرف آن ها دست بکشید زیرا روند ترمیم زخم ها را به تاخیر انداخته و موجب کاهش اکسیژن خون می شود.
 • به مدت 14 روز قبل از جراحی کردن سینه های تان مصرف داروهایی همچون آسپرین که موجب کاهش غلظت خون شده و ممکن است باعث خونریزی در حین این جراحی زیبایی سینه شوند را کنار بگذارید.
 • پزشک برای اطمینان از اینکه شما شرایط لازم برای جراحی سینه دارید یکسری سوالات در رابطه با سوابق پزشکی تان از شما پرسیده و آزمایشاتی را برای تان تجویز می کند که می بایست به طور صادقانه به این سوالات پاسخ داده و آزمایشات را انجام دهید.
 • برای انتخاب بهترین سایز و شکل پروتز ، میزان لیفت یا کوچک کردن سینه ها و به طور کلی انتخاب بهترین فرم سینه یکسری عکسبرداری ها را برای شخص تجویز می کند که انجام آن ها ضرورت دارد.
 • برای اینکه در حین جراحی سینه، محتویات داخل معده به درون دهان باز نگشته و مشکل ساز نشود لازم است تا افراد به مدت 8 روز قبل از این عمل زیبایی چیزی نخورده و شامی سبک قبل از آن میل کنند.
 • برای مراجعه برای جراحی آرایش نکرده، زیور آلات به همراه نداشته و در صورت داشتن ناخن مصنوعی حداقل دو تا از آن ها را خارج کنید.

مراقبت های بعد از جراحی کردن سینه

 • در صورت بروز تورم، التهاب و کبودی نگران نشوید زیرا کاملاً طبیعی است.
 • غذاهایی که حاوی مقدار زیادی ادویه و نمک هستند موجب تشدید ورم سینه ها می شوند لذا از خوردن این غذاها خودداری کنید.
 • به مدت 2 هفته بعد از جراحی سینه از استنشاق دود و استعمال دخانیات بپرهیزید.
 • مصرف آبمیوه های طبیعی و تازه را در رژیم غذایی خود بگنجانید و به میزان زیاد ماهی، میگو، میوه و سبزیجات بخورید.
 • از خوابیدن بر روی سینه ها خودداری کنید.
 • فعالیت های سنگین انجام نداده و به مدت چند هفته از رانندگی کردن پرهیز نمایید.

هزینه جراحی سینه

هزینه انجام این روش بعد از معاینه بیمار و باتوجه به دستمزد پزشک، نوع مشکل موجود و غیره تعیین می گردد.