مکانیسم اولترازد

شیوه ی مورد استفاده در اولترازد مزایا و برتری هایی در مقایسه با روش های پیشین که برای لاغری مورد استفاده قرار می گرفت دارد . در ادامه موضوع ” مکانیسم اولترازد ” را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

مکانیسم اولترازد

اولترازد از تکنولوژی به روز و مدرن اولتراسوند متمرکز استفاده می کند و با ایجاد فشار های منفی داخل سلول های چربی و به وجود آوردن حباب های افزایش دهنده در آن در مدت زمانی کوتاه باعث از بین رفتن و انفجار بازگشت ناپذیر چربی ها می شود و بنابراین سلول های چربی فقط در طول یک جلسه نابود می شوند و به حالت مایع در می آیند .

ضمنا اولترازد با به وجود آوردن امواج هایفو یا همان امواج اولتراسوند باعث می شود که فیبروبلاست ها در یک جلسه تحریک شوند و در همان جلسه ی جراحی ، کلاژن سازی و لیفتینگ پوست آغاز می شود و همچنین کاهش سایز بیمار نیز شروع می شود . در ضمن برخلاف سیستم های اولتراسوند قدیمی که نمی توانستند فرکانس و توان خروجی را تنظیم کنند و از امواج عرضی استفاده می کردند ، اولترازد توانایی تنظیم فرکانس بین 28 تا 50 کیلو هرتز را دارد و قدرت خروجی دستگاه نیز از 0 تا 100 قابل تنظیم است و به علاوه از نوع طولی می باشد که دارای ایمنی بالایی است و بدون آسیب به سایر بافت ها سلول های چربی را تخریب می کند . به علاوه مکانیسم اولترازد به صورت مستمر و پالسی امواج اولتراسوند را تولید می کند که امواج پالسی در نواحی ظریف تر مانند غبغب یا شش تکه کردن مورد استفاده قرار می گیرد و امواج مستمر برای درمان مناطق بزرگ تر با سرعت بالا استفاده می شود و دارای کاربرد می باشد  . یکی دیگر از مزیت های اولترازد این است که چهار پروب 2/1 ، 9/1 ، 9/2 ، 7/3 است که به راحتی برای هر ناحیه از بدن مورد استفاده قرار می گیرد .

 

دکتر سعید میرزا  مشاوره زیبایی – لیپولیز و لیپوماتیک ( لیپوماتیک , اولتراسونیک )