پیکرتراشی

افراد زیادی برای کم کردن وزن خود حاضرهستند به روش های مختلفی دست بزنند و حتی حاضراند عوارض آن را به جان بخرند . امروزه عمل های نوین زیادی برای دستیابی به اندام زیبا انجام می شود . یکی از این روش ها که عوارض کمتری نسبت به شیوه های قدیمی دارد پیکرتراشی یا لیپوماتیک می باشد . این روش در واقع همان لیپوساکشن به همراه قدرت کمکی می باشد.

تاثیرات چربی ها بر زیبایی اندام:

زیبایی اندان با وجود چربی هایی از بین می رود و لذا موجب نارضایتب فرد می گردد. بعضی افراد فکر مس کنند که با انجام پیکر تراشی هم مکی توانند تناسب اندام و کاهش وزن را یا هم به دست آورند که کاملا هم در اشتباه می باشند.درنتیجه کاهش وزن در پیکر تراشی امکان پذیر نمی باشد و برای کاهش وزن حتما باید به رژیم غذایی و ورزش روی آورد.

برتری پیکرتراشی با لیپوماتیک در مقایسه با روش های دیگر:

خوبی این روش نسبت به روش های دیگر این می باشد که در پیکرتراشی با لیپوماتیک احتمال بروز آمبولی خیلی کمتر از روش های گذشته ساکشن چربی می باشد.اما این احتمال در حد خیلی کمی وجود دارد.ولی ای روش نسبت به روش های دیگر تقریبا بی عارضه می باشد.اگرچه امکان دارد در برخی ها عفونت ، خون ریزی و کبودی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کنند ایجاد شود وممکن است به دلیل تخلیه نامناسب مایع و زود بسته شدن منافذ پوست آب تجمع کند.در ضمت این دراین شیوه چربی های خارج شده سلول های سالم اضافه ای هستند که بدون آسیب خارج می شوند.
لازم به ذکر می باشد که اگر از این روش برای کاهش اضافه وزن استفاده شود در واقع افراد متحمل هزینه های گزاف شده اند.پیکرتراشی فقط برای کسانی مناسب می باشد که وزن نرمالی دارند و تنها برای تجمع چربی در بعضی از نقاط بدن که کمی از زیبایی اندامشان کم شده دست به عمل جراحی می زنند.لذا درست است که شیوه های متعددی برای انجام عمل جراحی می باشد اما فرد بایت توجه کند که مناسب ترین و کم عارضه ترین روش را انتخاب نماید تا پس از گذشت زمان طئولانی هم دچار مشکل و عارضه های احتمالی نگردد.